تبلیغات
آموزش کسب و کار الکترونیکی

کسب و کار اینترنتی
صفحه نخست
مدیر
این وبلاگ در ارتباط با آموزش کسب و کار الکترونیک , کسب و کار اینترنتی و بازاریابی مجازی است
این سایت را حمایت می کنم
payam
تاریخ : سه شنبه 3 شهریور 1394
payam
نویسنده : سیما کافیان عطاری
payam

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که بعضی از افراد در هنگام ایجاد یک کسب و کار مرتکب می شوند، این است که آنها ابتدا یک محصول را انتخاب می کنند و سپس به دنبال پیدا کردن یک بازار مناسب برای آن می گردند! اگر شما نیز برای شروع کسب و کار اینترنتی خود از این روش استفاده کرده اید، از راهی که آمده اید برگردید!

افراد باهوش روش دیگری را انتخاب می کنند. آن ها ابتدا یک بازار مناسب را انتخاب می کنند و سپس محصولی را عرضه می کنند که مردم به دنبال آن هستند. به عبارت دیگر آن ها ابتدا فرصت های مناسب را شناسایی می کنند و پس از شناخت فرصت بلافاصله در جهت آن فرصت اقدام به کسب و کار می کنند.

باید ببینید مردم چه می خواهند، به چه چیز هایی نیاز دارند و نیازهای فعلی آن ها چیست. سپس مطابق با نیاز های آنها محصول خود را ارائه دهید دوست دارید سایت شما روزانه 10 بازدیدکننده داشته باشد یا 1000 نفر؟ اگر شما زیرک باشید، بازاری را انتخاب می کنید که مردم آماده ی خرید محصولات آن بازار باشند.

نیاز های مردم باعث ایجاد خواسته هایی در آن ها می شود و این خواسته ها فرصت هایی هستند که به وجود می آیند. اینترنت نیز سفره ای از فرصت های گوناگون است که در اثر خواسته های مردم که نشأت گرفته از نیاز های آنان است ایجاد شده است و برای این که در بهره مندی از این سفره ی فرصت موفق تر باشید، باید این فرصت ها را به خوبی تشخیص دهید.

ببینید مردم از داشتن چه چیزهایی لذت می برند و داشتن آن چیزها چه حسی به آن ها می دهد. با دانستن این مطالب بهتر می توانید برای انتخاب بازار هدف خود مطابق با میل مردم تصمیم گیری کنید.

به مثال های زیر توجه کنید:

_ معروف بودن

مردم می خواهند «معروف» باشند؛ ممکن است بخواهند در کار خاصی بین مردم شهرت داشته باشند و شخص با اعتبار و مشهوری شوند. این به آن ها احساس «قابل تحسین» بودن می دهد. از این فرصت استفاده کنید!

 

-پیشتازی

مردم دوست دارند در بعضی کارها «اولین» باشند؛ ممکن است بخواهند جزو اولین کسانی باشند که یک کسب و کار خاص را راه اندازی کنند. این به آن ها احساس «پیشتاز» بودن می دهد. از این فرصت استفاده کنید!

 

_ قدرت

مردم دوست دارند بر تأثیر دیگران «غلبه» کنند. ممکن است بخواهند راه های شناخت صحیح مردم را بدانند، دچار شکست های روحی در زندگی نشوند یا از دیگران فریب نخورند. این به آن ها احساس «قدرت» می دهد. از این فرصت استفاده کنید!

 

-زمان

مردم می خواهند از طریق اینترنت در «زمان» صرفه جویی کنند. آن ها ممکن است بخواهند کمتر کار کنند و وقت بیشتری برای لذت بردن از خوشی های زندگی داشته باشند. این به آن ها احساس «آرامش» می دهد. از این فرصت استفاده کنید


قالب وبلاگ  -  تالار وبلاگ نویسان
icon
موضوعات مرتبط: هوش تجاری , تجارت الکترونیک , کسب و کار اینترنتی ,
icon
برچسب‌ها: کسب و کار اینترنتی , تجارت الکترونیک , کسب و کار الکترونیکی , هوش تجاری ,
archives
آخرین مطالب
View sima kafiyan's profile on LinkedIn

تست هوش

موتور جستجوی خبر قطره

پونیشا :: نیروی کار مجازی


کسب وکاراینترنتی