تبلیغات
آموزش کسب و کار الکترونیکی

کسب و کار اینترنتی
صفحه نخست
مدیر
این وبلاگ در ارتباط با آموزش کسب و کار الکترونیک , کسب و کار اینترنتی و بازاریابی مجازی است
این سایت را حمایت می کنم
payam
تاریخ : یکشنبه 25 مرداد 1394
payam
نویسنده : سیما کافیان عطاری
payam


به نظر شما رنک سایت در گوگل بهتر است و رنک سایت در الکسا بهتر است ؟ صاحبان سایت‌های زیادی هستند که این روزها به دنبال رنک الکسای کمترند. هزینه‌های میلیونی برای آن می‌کنند و برای مقایسه سایت خود با دیگران، نمی‌دانند به رنکینگ گوگل انکا کنند یا سایت الکسا. در این گزارش مقایسه این دو رنکینگ را بخوانید.

صاحبان سایت‌های زیادی هستند که این روزها به دنبال رنک الکسای کمترند. هزینه‌های میلیونی برای آن می‌کنند و برای مقایسه سایت خود با دیگران، نمی‌دانند به رنکینگ گوگل انکا کنند یا سایت الکسا. در این گزارش مقایسه این دو رنکینگ را بخوانید.

 


رتبه گوگل , رنک در گوگل :

آدم‌ها دوست دارند اعتبار بیشتری برای سایت خود مهیا کنند. سایت‌های زیادی هم می‌بینیم که اطلاعات کمی روی آن قرار دارد اما رنک گوگل خوبی دارند. آن‌ها می‌خواهند رنک گوگل خود را به رتبه‌ای خوب رسانده تا سایت خود را بفروشند. دستیابی به رنک گوگل خوب آسان نیست اما به نظر نمی‌رسد ترافیک عامل مهمی برای ارزیابی از طرف گوگلی‌ها باشد. سایت‌های زیادی هستند که اگرچه بازدیدکننده‌های زیادی دارند اما دارای رنک صفر هستند.

 

نکاتی در مورد رنک سایت در گوگل :

نخست- اگر رنک گوگل عدد بالایی را نمایش دهد، آن گاه آگهی‌دهنده‌ها نگرانی زیادی برای نمایش آگهی روی سایت نباید داشته باشند. به همین خاطر است که در جهان اینترنت، برای صاحبان وب‌سایت این عدد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 آموزش سئو , تکنیک های سئو , سئو چیست ؟

اگر رنکینگ شما از طرف گوگل صفر اعلام شد به این معنا نیست که گوگل هیچ اهمیتی به سایت نمی‌دهد و هیچ ترافیکی از طرف گوگل به سوی شما روانه نخواهد شد. صفحاتی هستند که ۱۲ تا ۱۵ هزار پیچ ویو دارند و حدود ۹۰ درصد مخاطب آن‌ها از طرف گوگل می‌آید. پس نگران نباشید.

 

اگر می‌خواهید رنکینگ بهتری داشته باشید بهتر است محتوای اختصاصی‌تری تولید و عرضه کنید و در سایت‌های دیگر مثل شبکه‌های اجتماعی با درج نشانی سایت فعالیت کنید.

 

اعتبار رتبه سایت شما در الکسا :

الکسا، لزوما به سایت‌هایی که بهتر فعالیت کنند رنک بهتری نمی‌دهد. الکسا تاکید بیشتری روی تعداد بازدیدکننده‌های سایت دارد. نزدیکی زمان انتشار مطالب اهمیت چندانی در رنک الکسا ندارد. اما تعداد مطالب و ترافیک بازدیدکنندگان روی رنک الکسا تاثیر می‌گذارد.

به طور خلاصه می‌توان گفت راه‌های کلک زیادی برای بهتر شدن رتبه‌بندی سایت الکسا وجود دارد مثل نصب تولبار الکسا یا ریفرش شدن خود به خودی صفحات وب. به دوستان خود بگویید الکسا تولبار را نصب کنند و روزی چند بار به سایت شما بیایند، معجزه می‌شود بدون این که کار بیشتری انجام داده باشید!

 

نظر برخی از جستجوگرها و سایت های رنکینگ در مورد الکسا :

 

الکسا یک مرجع کامل برای تعیین ارزش وب سایت میباشد . رتبه سایت در ایران یا رتبه سایت در سایر کشورها و رتبه سایت در جهان کلی ترین گزارشی است که همیشه سایت alexa.com در بخش بالای صفحه نمایش میدهد .

برخی از جستجوگرها و یا وب سایت های رنکینگ برای بی اعتبار نشان دادن الکسا به جهت منافع مالی خودشان سعی در بی اعتبار نشان دادن رتبه وب سایت شما در الکسا دارد , در صورتیکه فقط رتبه سایت های موفق در الکسا بالاتر است و سایت هاییکه ارزش محتوایی ندارند یا پرطرفدار نیستند در الکسا جایی ندارند .

 

شاید این انتقاد به الکسا وارد باشد که با کلک هایی سایت ها بتوانند رشد قابل ملاحظه ای بکنند ولی یک کارشناس آی تی کافیست گزارش و رتبه یک سایت را در الکسا مشاهده کند تا متوجه شود این سایت از کلک و ترفند استفاده کرده یا واقعا یک وب سایت پر کاربر و مفید محسوب میشود .

بررسی رتبه واقعی یک سایت بدون ترفند توسط یک کارشناس بسیار ساده است ! کافیست در الکسا به جز رتبه کشوری و رتبه جهانی سایت به سایر رتبه ها و گزارشات توجه کنید و در صورتیکه گزارشات و رتبه سایر موارد یک سایت بصورت طبیعی بالا بود قاعدتا این سایت از هیچ ترفندی برای افزایش رتبه استفاده ننموده است و آنچه در الکسا مشاهده میشود رتبه واقعی وب سایت خواهد بود و صد البته که وب سایتی که بطور واقعی و به دور از ترفند های افزایش رتبه در الکسا رتبه داشته باشد در موتورهای جستجوگر قدرتمندی مانند گوگل نیز رتبه بالایی خواهد داشت .

راه دیگری که برای بهتر شدن رنک الکسا می‌توانید در پیش بگیرید، افزایش مطالب سایت است. البته رتبه سایت در الکسا فقط با افزایش مطالب و منوهای وب سایت نیست !  الکسا نسبت به بازدیدکنندگان واقعی سایت یا بازدید غیرواقعی وب سایت ها بسیار حساس میباشد و در ارتباط با بازدید کنندگان , کاربران عضو و حتی مشاهده صفحات لایه های بعد از صفحه اول وب سایت میتواند گزارش های مفیدی را به وبمسترها برای هدایت بهتر مسیر موفقیت سایت بدهد .

 روش راه اندازی کسب و کار آنلاین , آموزش توسعه کسب و کار اینترنتی !

تفاوت های اصلی الکسا و گوگل در رتبه بندی سایت :

تفاوت رتبه سایت در الکسا , و , رتبه سایت در گوگل , چیست ؟

اگر قدمت یک سایت، اهمیت آن برای موتورهای جستجو و اجتماعی بودن سایت برایتان اهمیت دارد رنکینگ گوگل را عیار بگیرید، اما اگر فقط تعداد رهگذران روی سایت برایتان اهمیت دارد، رتبه الکسا را قاب بگیرید. البته اگر برای سایت خود الکسا یا گوگل را در نظر بگیرید باید بدانید هدفگذاری افزایش رتبه سایت شما در هرکدام از جستجوگرها در جستجوگر دیگر تاثیرگذار خواهد بود .

اهمیت پیج رنک برای همه مشخص است و همه میدانیم که هر چه پیج رنک یک وب سایت بالاتر باشد آن وب سایت از نظر گوگل معتبر تر و بهتر است و در نتیجه های بدست آمده در جستجوها رتبه بهتری را کسب میکند. چندین فاکتور مختلف مانند قدمت و طول عمر یک وب سایت، تغییرات اعمال شده در مدت زمان در طراحی وب سایت و رعایت استانداردهای طراحی وب سایت و … همه و همه در این امتیاز دهی موثر هستند.

 

فواصل زمانی ارزیابی گوگل برای افزایش و کاهش پیج رنک گوگل چیست ؟

شرکت گوگل در فواصل زمانی مشخص نتیجه  ارزیابی سایت ها را با مکانیزم کامل مشخص بصورت یک عدد از ۱ تا ۱۰ نشان میدهد  و این عدد نشان دهنده ارزیابی در طول مدت زمان است. بطور معمول بازده زمان بررسی و ارزیابی سایت توسط گوگل به دلیل اطمینان از مفید بودن , مرتبط بودن , آسان بودن و اثربخش بودن سایت برای کاربران است .

به عنوان مثال ممکن است وب سایتی ظرف مدت ۱ ماه طراحی شود و حتی هزاران مقاله یا خبر یا اطلاعات متنی منحصربفرد نیز داشته باشد و حتی در بسیاری از کلمات کلیدی نتیجه جستجوی بالایی داشته باشد , با این حال تا زمانی که گوگل بوسیله ابزار آنالیز , تحلیل و بررسی خود به این سایت امتیازات لازم را ندهد , رنک و رتبه این سایت افزایش نخواهد یافت .

 

سایت الکسا بررسی سایت را برای رتبه بندی به شیوه ای کاملا متفاوت انجام میدهد !

تعداد بازدیدکنندگان سایت , تعداد کاربران دائمی وب سایت , تعداد بازدید روزانه از صفحات اول و صفحات دیگر وب سایت , افزایش و کاهش تعداد عناوین مطالب وب سایت یا وبلاگ , بررسی محتوای متنی و تصویری وب سایت و البته نه به دقت جستجوگر گوگل , استفاده کاربران از تولبار الکسا , تعداد لینک های وب سایت که در سایر سایت ها و وبلاگ ها قرار داده شده است و البته رنکینگ بالا و پایین سایر سایت ها در الکسا برای رنک سایت شما در الکسا از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 سئو و بازاریابی اینترنتی , بهینه سازی وب سایت !

رتبه سایت در الکسا مهمتر است یا رتبه سایت در گوگل مهتر است ؟

رتبه سایت های موفق در الکسا !

برای یک سایت موفق هر دو عامل مهم است . رتبه بالای الکسا و رتبه خوب در گوگل البته منظور از رتبه بالا در الکسا عدد کمتر است . رتبه گوگل ۱ تا ۱۰ است و هر چقدر رنکینگ سایت بیشتر باشد بهتر است و رتبه سایت درالکسا تعداد وب سایت ها و وبلاگ های ثبت شده درکشور است و بطور معمول در هر کشور رتبه کمتر از صدهزار در سایت الکسا نمایش داده میشود . روی لینک بهترین سایت های ایران در الکسا کلیک کنید .

 

همانطور که مشاهده میکنید ۱۰۰ سایت اول یا ۱۰۰۰ سایت اول در الکسا جز سایت های موفقی هستند که اغلب دارای پیج رنک گوگل از ۱ تا ۴ میباشند .

این موضوع نشان دهنده ارتباط مستقیم میان پتانسیل های وب سایت ها از لحاظ مفید بودن , منحصربفرد بودن و اثربخش بودن میان گوگل و الکسا میباشند . اغلب سایت های موفق ایرانی مثل فروشگاه آنلاین دی جی کالا , بانک ملت , بانک ملی , شبکه اجتماعی فیس نما , سایت ایستگاه , وبلاگ ساز پرشین بلاگ , بلاگفا و … سایت های موفق دیگر رتبه خوبی در الکسا و گوگل دارند و مفهوم این مسئله ارتباط مستقیم این دو سایت با یکدیگر است .

 

رتبه سایت در الکسا مهمتر است یا رتبه سایت در گوگل مهتر است ؟

رتبه سایت های موفق در گوگل !

شرکت های بازاریابی اینترنتی داخل و خارج ایران و اغلب کارشناسان تبلیغات و بازاریابی الکترونیک بر این نکته تفاهم دارند که توسعه کسب و کار آنلاین و افزایش فروش وب سایت یا فروشگاه آنلاین با افزایش پیچ رنک گوگل امکانپذیر است . جستجوگر گوگل بصورت مداوم در تلاش است به صفحات و وب سایت هاییکه دارای محتوا یا عملکرد مفید و منحصربفرد ( رعایت قانون کپی رایت) امتیاز بیشتری دهد . بهمین دلیل است که برای بهینه سازی وب سایت و اعمال تکنیک های سئو روی یک سایت اولین کار بررسی رتبه رغبا در گوگل است .

اول پیج رنک گوگل و بعد افزایش رتبه سایت در الکسا !

جستجوی بهتر درگوگل میتواند رتبه الکسا را نیز بالا ببرد .  هر چقدر خدمات و محصولات وب سایت , وبلاگ یا فروشگاه شما تخصصی تر باشد و کمتر به حاشیه بپردازید , همانقدر نیز در جستجوگر گوگل امتیاز + دریافت میکنید . روش های افزایش رتبه سایت شما در گوگل در سایر مقالات آموزشی بهینه سازی سایت در وبلاگ سازین گفته شده است و با رعایت کلیه آموزش ها و انجام و تنظیم تمامیه موارد براحتی در کمترین زمان ممکن میتوانید رنکینگ خوبی در گوگل کسب کنید . امتیاز وب سایت شما در گوگل ابتدا از روی رتبه بندی واژه های کلیدی مشخص میشود و پس از مدتی اگر در جستجو و نمودار پیشرفت سایت شما مداوم عمل کند به شما رتبه ۱ تا ۱۰ را اهدا میکند.

 

اول پیج رنک گوگل و بعد افزایش رتبه سایت در الکسا !

جستجوی بهتر درگوگل میتواند رتبه الکسا را نیز بالا ببرد .  هر چقدر خدمات و محصولات وب سایت , وبلاگ یا فروشگاه شما تخصصی تر باشد و کمتر به حاشیه بپردازید , همانقدر نیز در جستجوگر گوگل امتیاز + دریافت میکنید . روش های افزایش رتبه سایت شما در گوگل در سایر مقالات آموزشی بهینه سازی سایت در وبلاگ سازین گفته شده است و با رعایت کلیه آموزش ها و انجام و تنظیم تمامیه موارد براحتی در کمترین زمان ممکن میتوانید رنکینگ خوبی در گوگل کسب کنید . امتیاز وب سایت شما در گوگل ابتدا از روی رتبه بندی واژه های کلیدی مشخص میشود و پس از مدتی اگر در جستجو و نمودار پیشرفت سایت شما مداوم عمل کند به شما رتبه ۱ تا ۱۰ را اهدا میکند.


راه موفقیت وب سایت شما و ارتباط آن با گوگل و الکسا !

از تولد سایت خود باید به پیج رنک گوگل فکر کنید . تکنیک های بهینه سازی سایت و سئو از تولد سایت تان باید اعمال شود. منظور من دقیقا استفاده از سایتساز یا وبلاگ سازی است که جدیدترین نگارش خود را با رعایت تکنیک های بهینه سازی توسعه داده باشند. افزایش رتبه سایت در گوگل بدون شک موجب جستجوی بهتر خدمات و محصولات شما و در نهایت سایت شما توسط کاربران در گوگل میشود و با رعایت اصول طراحی صفحات فرود براحتی میتوانید یک بازدیدکننده را به مشتری و یک مشتری جدید را برای سایت تان به مشتری وفادار و دائمی تبدیل کنید.

در نهایت اگر موضوع فعالیت سایت شما خبری,آموزشی , خدماتی , فروشگاهی یا ..غیره باشد با افزایش مداوم پیج رنگ گوگل و حتی افزایش رتبه سایر جستجوگرها میتوانید رتبه الکسا را نیز کاهش داده تا کاربران , مدیران فناوری اطلاعات , کارشناسان طراحی وب و دیگران با مراجعه و مشاهده رتبه سایت شما در الکسا بتوانند سایت شما را ارزیابی نموده و به دیگران به عنوان یک الگوی موفق پیشنهاد دهند .

برای افزایش رتبه سایت و رقابت وب سایت شما با سایر سایت های دیگر اول باید رتبه سایت خود با دیگر سایت ها را مشاهده کنید . گوگل یا الکسا و هیچ کدام از سایت های رتبه بندی و رنکینگ در شرایط مساوی و با امتیاز مساوی به سایت و لینک قدیمی تر رتبه بالاتری میدهد و اگر سایت جدیدی راه اندازی کرده اید و میخواهید در جستجوگرها رتبه بالاتری نسبت به سایر سایت ها پیدا کند بایستی حداکثر توان و هزینه خود را صرف بهینه سازی سایت , افزایش رتبه سایت خود نماید و با بهره مندی از کارشناسان بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و یا دریافت مشاوره تخصصی از شرکت های بازاریابی و تبلیغاتی از تمام راه کارهای افزایش رتبه سریع استفاده کند.

بطور مثال :

اگر سایت یا وبلاگی راه اندازی نموده ایدکه قرار است در آن فروش گوشی موبایل , فروش تبلت یا فروش نوت بوک داشته باشید و بخواهید در صفحه اول گوگل دیده شوید بایستی با سایت دی جی کالا www.digikala.com و یا  www.tehrankala.ir و سایر سایت های معتبر مشابه رقابت کند.

 

رقابت در کسب و کار مرتبط با کالای دیجیتال و لوازم خانگی با سایت هاییکه از ۱۳۷۹ راه اندازی شده اند و سابقه طولانی , بازدید واقعی بالا , مشتری زیاد دارند بسیار مشکل و انرژی و زمان زیادی لازم دارد . برخی از صاحبان کسب و کار آنلاین بایستی با مزیت های رتبه بالا در گوگل و الکسا آشنا باشند و سود زیاد حاصل از این افزایش رتبه را بشناسند .

 

وب سایت های موفق در حوزه کالای دیجیتال با فروش میلیونی در روز و ساعت بدون محدودیت محل سکونت یا کار خریداران توانسته اند به موفقیت چشمگیری دست پیداکنند و اگر سایت یا فروشگاه تان بخواهد با چنین سایت هایی رقابت کند بایستی هزینه بالا و وقت زیادی را با استفاده از کارشناس بازاریابی اینترنتی حرفه ای در نظر بگیرید .

 

مقالات بهینه سازی سایت , بازاریابی اینترنتی , افزایش رتبه سایت را در وبلاگ سازین دنبال کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را در افزایش مشتری و فروش بیشتر به کسب و کار خود اختصاص دهید .


قالب وبلاگ  -  تالار وبلاگ نویسان
icon
موضوعات مرتبط: اخبار فناوری اطلاعات , تجارت الکترونیک , کسب و کار اینترنتی ,
icon
برچسب‌ها: آفزایش رتبه الکسا , پیج رنک گوگل , alexa , page rank ,
archives
آخرین مطالب
View sima kafiyan's profile on LinkedIn

تست هوش

موتور جستجوی خبر قطره

پونیشا :: نیروی کار مجازی


کسب وکاراینترنتی